Роль трудового колективу підприємства, установи, організації як суб'єкту правової роботи.

Трудовий колектив підприємства є основною ланкою суспільства і відповідно до Конституції України і Господарським кодексом України має широкі повноваження в політичному, економічному та суспільному житті держави.
У трудових колективах спільна праця здійснюється на засадах співробітництва та взаємодопомоги, забезпечення єдності державних, суспільних та інших інтересів, затверджується принцип відповідальності кожного працівника перед колективом і колективу перед працівником. Трудові колективи покликані збільшувати матеріальні та інші багатства країни, раціонально використовувати ресурси, виявляти турботу про членів колективу, поліпшення умов їхньої праці, побуту та відпочинку. Як учасники управління підприємством трудові колективи безпосередньо впливають і на окремі напрями правової роботи. Крім участі у розробці планів економічного та соціального розвитку підприємства, здійсненні заходів з виконання планів виробництва та договірних зобов'язань, якості продукції тощо. Широкі повноваження трудові колективи мають щодо укладення, забезпечення і контролю за виконанням колективних договорів. Із здійсненням правової роботи тісно пов'язані повноваження трудових колективів щодо забезпечення зберігання власності, посилення боротьби з безгосподарністю, попередження розкрадання майна підприємства. Законодавство наділяє трудові колективи правом брати безпосередню участь у здійсненні майже всіх основних напрямів правової роботи, крім договірної та претензійно-позовної. 9.
<< | >>
Источник: Шпаргалки.com. Правова робота в організаціях і установах. 2016
Вы также можете найти интересующую информацию в научном поисковике Otvety.Online. Воспользуйтесь формой поиска:

Еще по теме Роль трудового колективу підприємства, установи, організації як суб'єкту правової роботи.:

 1. Права та обов'язки керівника підприємства, установи, організації як суб'єкта правової роботи.
 2. Структурні підрозділи підприємства, установи, організації як суб'єкти правової роботи, їх компетенція і правовий стан.
 3. Підприємства, установи, організації як суб’єкти трудового права.
 4. 16. Суб'єкти екологічного права: держава та її органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи. й організації, громадяни та їхні об'єднання як суб'єкти екологічного права.
 5. 42.Обов'язки власника підприємства, установи, організації або уповноваженого ним органу за місцем роботи засуджених до покарання у виді позбавлення права обіймати певніпосади або займатися певною діяльністю.
 6. Поняття та види суб'єктів правової роботи.
 7. 77. Обов'язки власника пщприємства, установи, організації або уповноваженого ним органу за місцем роботи засуджених до обмеження волі.
 8. Поняття позовної роботи та її організація на підприємствах, в установах, організаціях
 9. 48.Обов'язки власника підприємства, установи, організації або уповноваженого ним органу за місцем відбування засудженим покаранняу виді громадських робіт.
 10. 5 2. Обов'язки власника підприємства, установи, організації або уповноваженого ним органу за місцем відбування засудженим покарання у виді виправних робіт.
 11. Державний механізм: державний апарат і державні організації (підприємства, установи, заклади).
 12. Підприємство як суб’єкт ринкової економіки, форми і види підприємств. Закон України «Про підприємства в Україні».
 13. 51. Підприємство як суб’єкт ринкової економіки. Форми і види підприємств.
 14. Законодавство про організацію правової роботи та юридичну службу.
 15. Поняття правової роботи та юридичної служби.
 16. 58.Етапи розвитку колективу. Основні методи успішної організації в колективі.
 17. Поняття, значення та основні види правової роботи у господарському комплексі.