1.Межа вироб.можлив-й, команд.та ринк.форми орг-ції ек-ки.

Обмеженість ек.потенціалу країни можна показати за доп.межі вироб.можливостей. Якщо результат вир-ва умовно поділити на 2 групи (напр.сусп.товари й приват.товари), то межа вироб.можл-й відбиватиме мах кіл-ті сусп.і приват.товарів, які можуть одночасно вироблятися за даної кіл-ті ресурсів, якщо припустити, що всі ресурси повністю викор-ться.
(А-всі рес. на використ. сусп. Товарів,В-“-“на використ. приватних товарів, С-сусп. тов.більше ніж приватних,Е-ресурси не використ.повністю,Д-ресурси імпортуються ). Найважливішими формами орг-ції ек-ки є командна та ринкова. Сутність коман.ек-ки поляг.в тому, що держава здійсн.координоване ведення господ-ва в масштабах країни. Елем-ти к.е.застосовувались урядами ек.-розвин.країн під час світ.війн, ек.криз. Але досвід показав, що ця форма не ефект-на:деформ.струк-ра ек-ки, здійсн.зрівняльний розподіл доходів, не має стимулу для розвитку. Для ринк.форми хар-но механізм ринк.саморегул-ня, який діє на взаємодії ринк.ціни, співвідн-ня попиту і пропоз-ї та конкуренції. Р.ек-ка діє як “незрима рука”,тбт об”єднує виробників і споживачів у єдину ек.с-му,підпорядковує вир-во сусп.потребам у формі платоспромож.попиту. Але механізм р.ек-ки забезпечує ефект.стан лише в певних умовах. Розподіл ресурсів, за якого жоден із суб”єктів ринку не може поліпшити свого стану без того, щоб не погіршити стану ін.суб”єктів ринку, наз.ефективним (за Паретто).
| >>
Источник: Шпаргалки.com. Шпаргалка на экзамен - Государственное регулирование экономики Украины. 2016
Вы также можете найти интересующую информацию в научном поисковике Otvety.Online. Воспользуйтесь формой поиска:

Еще по теме 1.Межа вироб.можлив-й, команд.та ринк.форми орг-ції ек-ки.:

 1. 17. ФОРМИ ОРГ-ЦІЇ СУСП ВИР-ВА.
 2. Межа виробничих можливостей і проблеми економічного вибору.
 3. Виробничий потенціал і межа виробничих можливостей
 4. 3. Виробництво, потреби, і межа виробничих можливостей. Виробництво та проблеми задоволення зростаючих потреб суспільства.
 5. 33 Цілі і завдання навчання та розвитку персоналу, осн.помилки в орг-ції навч.персоналу, суч.методи навч.працівників.
 6. Вопрос 3. Понятие "хоз-я орг-я". Орг-но-правовые формы хоз-х орг-й.
 7. 38. Неком орг:пон, виды, особ прав полож. Потреб кооперат. Обществ и религиозн орг-ии(объединения).
 8. 21.Соціально-орієнтована ринк ек-ка як стратег орієнтир ек політики.
 9. 2.Вади ринк.саморегулювання.
 10. 54.Орг-ия ден.оборота орг-ии: направления деят-ти, инстременты, оценка ликвидности
 11. 2. Вади ринк. економіки та необхідність держ. рег-ня.
 12. 59. По д-ру управ-я МКД одна сторона (управляющая организация) по заданию др. стороны (собственников помещений в МКД, орг-ов управ-я ТСЖ либо орг-ов управ-я жилищ. кооператива или орг-ов управ-я иного специализ-го потребительского кооператива) в течение согласованного срока з
 13. 16.Понятие «команды», стадии ее формирования
- Бизнес-планирование - Бюджетна система України - Бюджетная система России - ВЭД Р. Беларусь - ВЭД России - Государственное регулирование экономики в зарубежных странах - Государственное регулирование экономики в России - Державне регулювання економіки в Україні - ЗЕД України - Инвестиции - Инновации - Институциональная экономика - Информационные технологии в экономике - История экономики - Контроль и ревизия - Лизинг - Логистика - Макроэкономика - Микроэкономика - Мировая экономика - Муніципальне та державне управління в Україні - Налоги РФ - Общие вопросы экономики - Организация производства - Отраслевая экономика - Оценочная деятельность - Податки України - Политэкономия - Теория и история экономических учений - Философия экономики - Ценообразование - Экономика предприятия - Экономика природопользования - Экономика труда -