34. Україна у Північній війні.

1700 р. - московський цар Петро 1 розпочинає Північну війну (прорубати вікно в Європу). Петро 1 подивляється на Чорне море, але зазнає поразки. Потім на Балтійське (Швеція, Карл XII). Війна з Карлом XII затягується. Петро 1 зазнає декілька поразок і потім розуміє, що армію потрібно переозброїти. На це треба великі кошти і тому він збільшує податки на Україні. Щодо України він мав три мсти:

1) цілком підкорити верхівку України і простий люд.

2) Підпорядкувати українське самоврядування, економіку і культуру.

3) Максимально скористатися господарськими і людськими ресурсами України.

Петро І перший вимагає, щоб українські козаки воювали з шведами на боці Московії (в перший раз козаки воюють не за свої інтереси), але козацьке військове мистецтво і стратегія на той час вже устріли. Три причини зради Мазепи:

1) Багато тисяч козаків гинуть у війні з шведами (гарматне м'ясо). Мазепа просить змінити полководців на українських, але Петро І не зважає на це.

2) Петро І розпочинає будівництва Санкт-Петербурга і відправляє туди сотні тисяч селян і козаків, де вони і гинуть.

3) Поляки загрожують нападом на Україну. Мазепа просить допомоги у Петра І. але він відмовляє. Це стало останньою краплею і Мазепа переходить на бік Карла XII.

У 1709 р. - Мазепа прохає шведів йти походом на Росію через Україну. Карл XII обіцяє за допомогу автономію, але у битві під Полтавою російські війська розбивають шведів і Мазепа разом з Карлом XII тікає до Туреччини. Там помирає Мазепа.

Щоб помститись. Петро І посилає Олександра Меншикова з військом до гетьманської столиці Батурина і повністю знищує його. Великі каральні експедиції щодо України

<< | >>
Источник: Ответы по истории Украины. 2016

Еще по теме 34. Україна у Північній війні.:

  1. Тема 13. Україна в Другій світовій війні.
  2. 39. Україна в Першій світовій війні.
  3. Україна в російсько-турецькій війні 1806-1812 рр.
  4. 32. Україна в радяно – польській війні. Варшавська угода.
  5. 40. Інтеграційні об’єднання в північній Америці
  6. 65) Україна в системі міжнародних політичних відносин (Україна, СНД, Україна-Європа, Україна-США).
  7. 92. Характеристика інтеграційних процесів у Північній Америці
  8. 37. Національно – визвольна боротьба в Північній Буковинні та її поразка.
  9. 80. Розвиток міст в Північній і Середній Італія в 11-12 ст.
  10. 2. Напад фашистської Німеччини на СРСР. Український народ у війні 1941–1945 рр.
- Античные государства Северного Причерноморья - Археология - Архивоведение - Великая Отечественная Война (1941 - 1945 гг.) - Всемирная история - Вспомогательные исторические дисциплины - Древняя Русь - Западная Украина (1921 - 1939 гг.) - Историография и источниковедение России - Историография и источниковедение стран Европы и Америки - Историография и источниковедение Украины - Историография, источниковедение - История античного мира - История Византии - История Древнего Востока - История древнего мира - История Древнего Рима - История Древней Греции - История Казахстана - История мировых цивилизаций - История науки и техники - История Новейшего времени - История Нового времени - История первобытного общества - История Р. Беларусь - История России - История средних веков - История стран Азии и Африки - История стран Европы и Америки - Історія України - Методы исторического исследования - Музееведение - Новейшая история России - Ранний железный век - Философия истории - Энеолит и бронзовый век - Этнография и этнология -