64 Радянсько-німецький пакт про ненапад 23 серпня 1939 р. та таємний додатковий протокол до нього. їх зміст та вплив на подальший розвиток подій у світі

Пакт "Молотова-Ріббентрогіа"

23 серпня 1939 р. було підписано радянсько-німецький Договір про ненапад на 10 років (пакт "Молотова-Ріббентропа"). До договору додавався секретний протокол про розмежування сфер впливу сторін в Європі.

Секретний протокол, існування якого радянське керівництво протягом півстоліття заперечувало, давав можливість Сталіну збільшити територію СРСР майже до кордонів Російської імперії 1913 р. Німеччина давала згоду на приєднання до Радянського Союзу Фінляндії, Естонії, Латвії, Західної Білорусі, Західної Волині та Східної Галичини. В свою чергу, Німеччина отримала повну свободу дій у Європі і забезпечила собі поставки з Радянського Союзу воєнно-стратегічних матеріалів і продовольства.

Початок другої світової війни

Пакт "Молотова-Ріббентропа" перетворив СРСР на фактичного союзника фашистської Німеччини і розв'язав руки Гітлеру в його агресії у Європі. 1 вересня 1939 р. нацистські війська напали на Польщу. Зв'язані з нею договірними зобов'язаннями, Англія і Франція оголосили війну Німеччині. Це був початок другої світової війни.

<< | >>
Источник: Ответы по истории Украины. 2016

Еще по теме 64 Радянсько-німецький пакт про ненапад 23 серпня 1939 р. та таємний додатковий протокол до нього. їх зміст та вплив на подальший розвиток подій у світі:

  1. Договір про ненапад між СРСР і Німеччиною був підпи­саний Молотовим і Ріббентропом 23 серпня 1939 р. на 10 років.
  2. 23. Пакт про ненапад між СРСР і Німеччиною та його значення
  3. Західноукраїнські землі в системі радянсько- німецьких договорів 1939 р.
  4. 28 вересня 1939 р. був укладений німецько-радянський договір,
  5. 4. Подальший розвиток подій в Україні (січень-лютий 1918 р.).
  6. 61) Економічний розвиток двох суспільних систем. Роль і вплив НТР у повоєнному світі
  7. РОЗДІЛ VI Про несподівані й печальні звістки шведам і венграм; про прикрості шведам від Чернецького; про наступ на нього шведів і про втечу його, переслідуваного шведами, за Віслу;
  8. 12.Розкр зміст «неоліт революції». Визначте її вплив на розвиток первісного сусп-ва.
  9. РОЗДІЛ VII Про царське готування до війни проти Литви й поляків і про взаємний обмін козацьких та московських військ; про королівські листи до турків та хана і про прихильні відповіді до нього звідтіля.
  10. 12.Розкрийте зміст «неолітичної революції». Визначте її вплив на розвиток первісного суспільства.
- Античные государства Северного Причерноморья - Археология - Архивоведение - Великая Отечественная Война (1941 - 1945 гг.) - Всемирная история - Вспомогательные исторические дисциплины - Древняя Русь - Западная Украина (1921 - 1939 гг.) - Историография и источниковедение России - Историография и источниковедение стран Европы и Америки - Историография и источниковедение Украины - Историография, источниковедение - История античного мира - История Византии - История Древнего Востока - История древнего мира - История Древнего Рима - История Древней Греции - История Казахстана - История мировых цивилизаций - История науки и техники - История Новейшего времени - История Нового времени - История первобытного общества - История Р. Беларусь - История России - История средних веков - История стран Азии и Африки - История стран Европы и Америки - Історія України - Методы исторического исследования - Музееведение - Новейшая история России - Ранний железный век - Философия истории - Энеолит и бронзовый век - Этнография и этнология -