загрузка...

42 І Універсал Центральної Ради. Його зміст і історичне значення.

Після сформування Ц.Р. 1917 р. вона приймає І Універсал, який проголошує "Хай Україна буде вільною, не відокремлюючись від Росії і не розриваючи зв'язків з Росією", тобто проголошують автономію у складі Росії, а також Ц.Р. має право проголошувати універсали - акти конституційного значення* загальнонародні рівні вибори всенародних українських зборів шляхом таємного голосування, відмова передавати податок до центральної російської скарбниці, введення українського податку, надання широких національно-культурних прав національним меншинам. Створюють генеральний секретаріат на чолі з Вінниченком, це викликає незадоволення Росії і з Петербурга прибуває делегація на чолі з Керенським. Ведуться переговори і він розуміє, що економічній сфері він нічого не зможе зробити тому визнає управління Ц.Р. на більшості території України. Але Ц.Р, не вдалося здійснити наміри які вона задумала.

Прийняття І Універсалу сприяло єднанню українського суспільства.

Наслідок проголошення І Універсалу - утворення 15 червня 1917 р. українського уряду, генерального секретаріату на чолі з Винниченком. Уряд складався з 8 генеральних секретарств і генерального писаря.

Висновок: проголошення автономії України сприяло подальшому розвитку українського національного руху. І Універсал заклав основи проголошення незалежності України в майбутньому, зміцнив авторитет Ц.Р. в народі.

43.

<< | >>
Источник: Ответы по истории Украины. 2016

Еще по теме 42 І Універсал Центральної Ради. Його зміст і історичне значення.:

 1. 112. I та II Універсали Центральної Ради. Причини їх появи, зміст і значення.
 2. 13.Поняття про зміст освіти. Його історичний розвиток.
 3. Виникнення Центральної Ради та її законодавча діяльність.
 4. Виникнення Центральної Ради та її законодавча діяльність.
 5. 30. Політична програма Центральної Ради.
 6. 110. Створення Центральної Ради та її діяльність у лютому – жовтні 1917 року.
 7. Конституція УНР 1918 року. її структура, зміст та історичне значення.
 8. Конституція УНР 1918 року. її структура, зміст та історичне значення.
 9. Утворення Галицько-Волинського князівства та його історичне значення.
 10. Утворення Галицько-Волинського князівства та його історичне значення.
 11. 17. Історична необхідність виникнення аудиту, його значення та основні етапи розвитку.
 12. Зібрання малоросійських прав 1807р., його зміст і значення.
 13. Зібрання малоросійських прав 1807р., його зміст і значення.
 14. 11.Митний кодекс України – основне джерело митного права, його значення, зміст та структура.
 15. МКУ (Митний Кодекс України) – основне джерело митного права. Його значення, зміст і структура.
 16. 91. Закінчення досудового слідства складанням обвинувального висновку. Обвинувальний висновок, його зміст, структура, значення.
 17. 110. Протокол судового засідання, його зміст і значення. Підстави і порядок фіксації судового процесу технічними засобами. Зауваження на протокол судового засідання, порядок їх подачі і розгляду.
- Античные государства Северного Причерноморья - Археология - Архивоведение - Великая Отечественная Война (1941 - 1945 гг.) - Всемирная история - Вспомогательные исторические дисциплины - Древняя Русь - Историография и источниковедение России - Историография и источниковедение стран Европы и Америки - Историография и источниковедение Украины - Историография, источниковедение - История античного мира - История Византии - История Древнего Востока - История древнего мира - История Древнего Рима - История Древней Греции - История Казахстана - История мировых цивилизаций - История науки и техники - История Новейшего времени - История Нового времени - История первобытного общества - История Р. Беларусь - История России - История средних веков - История стран Азии и Африки - Історія України - Музееведение - Новейшая история России - Ранний железный век - Философия истории - Энеолит и бронзовый век - Этнография и этнология -